Сабор у Штрпцима

У недјељу пред празник Светог великомученика Пантелејмона, 5. августа 2018, одржан је традиционални Црквено-народни сабор вјерног народа у храму Светог великомученика Георгија у селу Штрпца у бањанско-рудинској парохији.

Сабрање је започело служењем Свете Литургије којом је началствовао свештеник Стефан Ераковић из Епархије зворничко-тузланске уз саслужење надлежног пароха јереја Раденка Копривице.
Послије обављеног причешћа вјерног народа, у којем су приступила највише дјеца, полазници вјеронауке при Бањском Саборном храму на Велимљу, храм је опходила Литија након које је благосиљан славски колач и жито.
Пригодном бесједом вјернима и припадницима храма у Штрпцима, братствима Ераковић, Килибарда, Спасојевић и Николић, обратио се свештеник Ераковић који је изразио радост због великог броја вјерних који су се сабрали на данашњи дан, истичући да смо претрпјели вријеме гоњења Цркве, али као што то увијек бива Христос никада није био побијеђен нити ће бити.
У организацији Црквеног одбора у оближњем Црквено-народном дому послужена је трпеза љубави.