У Саборном храму у Пријепољу служен помен жртвама „Олује“

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Епархије милешевске Г. Јоаникије, присуствовао је служењу помена за страдале Србе у хрватској војно-полицијској оружаној акцији „Олуја“, који је у суботу 5. августа 2017, служен у Саборном храму Светог Василија Острошког у Пријепољу.

У Саборном храму у Пријепољу служен помен жртвама „Олује“

Помен су служили свештеници пријепољског намјесништва уз молитвено учешће вјерног народа.

У Саборном храму у Пријепољу служен помен жртвама „Олује“

Хрватска војно-полицијска акција "Олуја", у којој су учествовале и једнице Петог корпуса тзв.

У Саборном храму у Пријепољу служен помен жртвама „Олује“

Армије БиХ, те ХВО-а, почела је 4. августа 1995, а током четири дана, колико је званично трајала ова операција, убијено је око 2.000 лица, махом цивила.

У Саборном храму у Пријепољу служен помен жртвама „Олује“

Са подручја Лике, Баније, Кордуна, сјеверне Далмације, које су биле зоне под заштитом УН, са вјековних огњишта протјерано је око 200.000 Срба.