Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

Преображење Господње слава Саборног храма и града Требиња и ове године свечано је прослављена. Пред сам празник осјећала се предпразничка радост у граду који је био испуњен великим бројем гостију, који су овом приликом у Требиње пристигли из разних крајева.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

Уочи великог празника служено је вечерње Богослужење са петохљебницом, које је служио Епископ г. Григорије са свештенством наше и других епархија.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

На сам дан празника Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ Григорије уз саслужење Епископа Атанасија, те свештенства наше и других Епархија СПЦ.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

Послије читања Светог Јеванђеља бесједом се вјерним обратио умировљени Епископ Атанасије.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

У току Свете литургије Епископ Григорије одликовао је напрсним крстом свештенике Никицу Ајдера и Александра Илића.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

Велики број вјерног народа, нарочито дјеце, узео је учешће у Светом Причешћу.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

Након ломљења славског колача и освећења грожђа у порти храма, бесједио је Епископ Григорије.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

У порти храма приређено је послужење за вјерни народ, као и пригодан културно-умјетнички програм. Потом је Епископ Григорије у општини пререзао славски колач и честитао крсну славу града Требиња.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

На дан празника увече требињским улицама прошла је свечана Литија, у којој су учествовали Eпископ Будимљанско-никшићки Јоаникије, Епископ Диоклијски Кирил, умировљени Eпископ Атанасије, домаћин Eпископ Григорије, са преко педесет свештеника и монаха из наше и братских нам епархија.

Преображење Господње – Слава Саборног храма и града Требиња

Код Споменика ослободиоцима Требиња, а послије и испред Саборног Храма, сабраном народу обратио се Епископ Григорије.