Недјеља у Бијелом Пољу

У недјељу, на празник Светог Емилијана Исповиједника и Преподобног Зосиме Туманског, 21. августа 2016, у цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу Литургију је служио јереј Никола Скопљак.

У слову поуке он је казао да само кроз Господа Исуса Христа можемо да повјерујемо у живога Бога, у онога који може да побиједи сваку природу, стихију и зло на овој земљи.

Недјеља у Бијелом Пољу

"Само Он може сваком човјеку да пружи сваку утјеху и да буде уз њега, када наиђу велика искушења, и увијек је ту да помогне у добру и у страдању. Зато нам је и дато свето Јеванђеље које јесте Његова побједа и помоћ. Имамо још једну пространу књигу од самог стварања свијета до данас и до краја свијета у којој се показује колико је свемоћан Господ и коју силу има и колика је Његова искрена побједа. Свако ко посумња у ту побједу губи плод те побједе и одлази у таму. А чули смо и у данашњем светом јеванђељу послије једног великог чуда када је Господ у пустињи нахранио пет хиљада људи осим жена и дјеце. Он отпушта народ, одлази на Гору на молитву у самоћи. Видјећемо један прекрасан догађај, када је отпустио народ рекао је својим ученицима да пређу са друге стране Галијејског мора а он отишао на молитву. Захватила је велика бура и вјетар апостоле на броду, и Христос када је обавио молитву кренуо је иде по води, не би ли стигао апостоле и ученике. И док се дешавао тај страшан догађај ученици су се окренули и видјели Господа и мислили су да је утвара. Он им је рекао не бојте се Ја сам ту. А Петар му је рекао ако си заиста ти Господ пружи ми руке да дођем до тебе. Господ му је рекао: „Ходи“, али када је наишао јак вјетар он се уплашио и почео да тоне, и узвикнуо Господу да му помогне. И Исус му је истога часа пружио руку и рекао: Маловјерни, што си посумњао. И када су ушли у лађу стао је јак вјетар и таласи и они су му се поклонили и рекли: Заиста си Син Божји. Ово је прекрасан догађај и велико чудо“, бесједио је о. Никола.