Врбица прослављена у Саборном храму у Никшићу

Вјерни народ Никшића прославиo je свечано, и ове године, Врбицу - празник посвећен успомени на улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим, гдје су га дјеца свечано дочекала и поздравила.

Врбица прослављена у Саборном храму у Никшићу

Вечерњу службу, у никшићкој Саборној цркви Светог Василија Острошког, у суботу 20. априла 2019, служили су свештеници никшићког намјесништва.

Молитвено прослављање данашњег празника настављено је чином благосиљања врбових гранчица и празничном литијом у којој су учествовали бројни вјерници, као и најмлађи, радујући се једном од најомиљенијих дечијих празника.

Врбица, према канону Цркве, почиње службама бдења у навечерје Цвјетне недјеље, свечаног уласка Христовог у Свету земљу.

Врбица је за православне хришћане празник дјечије радости, јер је Христос полазећи у Јерусалим рекао: “Пустите дјецу к мени, јер таквих је Царство небеско”.