Васкрсење Господње прослављено литургијски у Саборном храму у Никшићу

На празник Васкрсења Господа Исуса Христа, у недељу 28. априла 2019, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу служена је Васкршња поноћна литургија.

Васкрсење Господње прослављено литургијски у Саборном храму у Никшићу

Служио је протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки.

Храм је у васкршњој радости испунио велики број вјерника, који су, након Великог Часног поста, приступили су Светим Тајнама Тијела и Крви Господње.

Прочитана је Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.

Јутрос је, са почетком у 8 часова, у никшићкој Саборној цркви служена света Литургија, којом је началствовао протојереј Остоја Кнежевић, старјешина Храма уз саслужење протојереја-ставрофора Марка Ђурковића, свештеника у пензији.

Велики број вјерника учествовао је молитвено и у јутрошњем богослужењу, међу којима је било мноштво дјеце.

Литургију је појањем пратио хор Светог новомученика Станка и пјевница Храма.

Након што је прочитана Васкршња посланица Патријарха српског Г. Иринеја, велики број вјерника, који су се постом и молитвом припремили, причестили су се Светим Тајнама Христовим.  Причешће је вршено из више путира.

О. Остоја се обратио сабранима, честитајући велики празник, празник свих празника - Васкрсење Господа и Спаса нашег Исуса Христа.

Освештана Васкршња јаја су подијељена вјерном народу.