Посјета манастиру Самограду

На Васкршњи уторак, 30. априла 2019, у послијеподневним часовима, манастир Самоград, код Бијелог Поља, посјетили су Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Посјета манастиру Самограду

Своје Архијереје, у пратњи са свештенослужитељима, срдачном добродошлицом, у манастирској порти, дочекао је сабрани вјерни народ, који је с радошћу прилазио да узме благослов Високопреосвећеног Митрополита Амфилохија и надлежног Епископа Јоаникија.
У манастирској цркви, Светог великомученика Пантелејмона, одслужена је кратка доксологија.

Потом је, у манастирској трпезарији, уприличен свечани ручак. Посебно свечан тренутак сабрања била је објава признања Драгану Недовићу и Браниславу Кљајевићу, које је Преосвећени владика Јоаникије одликовао архипастирским граматама за показану ревност и љубав у служењу нашој Светој Цркви, посебно на уложеном великом труду приликом обнове манастира Самограда.

Истим поводом, уручене су захвалнице: Ранку Дамјановићу, Звонку Јеврићу, Рајку Ђачићу, Здравку Бошковићу, Милети Недовићу, Младену Раичевићу, Радомиру Бату Недовићу и приватним предузећима: Пекара „Марковић“ из Берана и Хотел „Беране“.

Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије обишли су, овом приликом, радове на обнови манастирског комплекса древног Самограда.