Велика субота у Страшевини

На Велику суботу служена је Божанствена Литургија Св. Василија Великог у цркви Страшевинској. Вјерници су у великом броју учествовали у Богослужењу, поклањајући се Плаштаници и приступивши Тијелу и Крви Господњој.

Велика субота у Страшевини

Управо прије Причешћа ријечима пастирске поуке обратио се надлежни парох и старешина цркве у Страшевини о. Велимир Јововић, који је предводио духовно саборовање. Његове су ријечи биле " умримо с Христом да би вјечно живјели с Њим душом,и тијелом које ће васкрснути на крају свијета и вијек. Не бојмо се смрти, већ гријеха, Христос Господ је Безгрешан и Он нам помаже да побиједимо гријех. Не остави нас никад Ти Христе наш."

Саборвање у парохији Страшевинској и старотребјешко кличевској наставиће се поноћном Васкршњом Литургијом, у цркви Св. Георгија Великомученикс на Требјеси. У 07 сати на Васкрс, служиће се Св. Служба у цркви Зачећа Св. Јована у Страшевини. Радосно узвикујемо Христос Васкрсе!