Васкрсење Господње прослављено у манастиру Ђурђеви Ступови

Празник Васкрсења Господа Исуса Христа, молитвено и саборно је прослављен под сводовима катедралног манастира Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима, 28. априла 2019.

Прослављање Васкрса почело је јутрењем, а у наставку је служена Васкршња поноћна Литургија, којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уз саслужење свештенства беранског намјесништва и монаштва Манастира и молитвено учешће вјерног народа.

Прочитана је Васкршња посланица Патријарха српског г. Иринеја, након чега су бројни вјерници који су постили, приступили и причестили се Светим тајнама Господњим.

Током Литургије освештана су васкршња јаја и подјељена вјерном народу.

Васкрсење Христово евхаристијски је прослављено светом Литургијом, која је служена у 7 сати у храму Преображења Господњег и манастиру Ђурђеви Ступови у 9 часова.