У манастиру Ђурђеви Ступови одржан Епископски савјет Црне Горе

Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије уз саслужење преосвећене господе епископа: Будимљанско-никшићког Јоаникија, Милешевског Атанасија (Ракитe) и Диоклијског Кирила служио је јутрос Свету архијерејску литургију у манастиру Ђурђеви Ступови у Беранама. Светом Богослужењу присуствовао је Преосвећени умировљени Владика Захумско-херцеговачки Г.Атанасије (Јевтић).

У манастиру Ђурђеви Ступови одржан Епископски савјет Црне Горе

Након прочитаног зачала из Светог Јеванђеља Преосвећени Владика Атанасије сабранима се обратио ријечима литургијске проповиједи.

,,И ми се тако на путу ка Пећкој Патријаршији, ка овом саборовању Архијереја, окупљамо овдје у Ђурђевим Ступовима“-казао је Преосвећени Владика

При одласку у Пећку Патријаршију на Сабор Архијереја у манастиру Ђурђеви Ступови одржан је Епископски савјет Црне Горе у којем су учествовали: Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и преосвећена господа епископи: Будимљанско-никшићки Јоаникије, Милешевски Атанасије (Ракита), Захумско-херцеговачки и приморски Григорије, Диоклијски Кирило и умировљени Захумско-херцеговачки Атанасије (Јевтић).

У манастиру Ђурђеви Ступови одржан Епископски савјет Црне Горе

Високопреосвећени Митрополит Г. Амфилохије је у бесједи, на крају Свете Литургије, казао да овим сабрањем у Ђурђевим Ступовима васкрсава ова Светиња и град Беране и, ако Бог да, и овај народ и враћамо се сами себи, враћамо се вјековним предањима а то не може бити без рађања дјеце. Митрополит је затим додијелио свештенику Жељану Савићу и попадији Милици, родитељима шесторо дјеце, златни лик Светог Петра другог ловћенског Тајновица и новчани дар Митрополије Црногорско-приморске.