Васкрсење Христово свечано је дочекано у парохији Бањанско-рудинској

Велики број вјерника, а нарочито дјеце је у току страсне седмице узео учешћа у службама Великог Петка и Великог Четвртка припремајући се да што достојније дочека Празник над Празницима.

Васкрсење Христово свечано је дочекано у парохији Бањанско-рудинској

На Велики Четвртак 13. априла 2017.г. на спомен Тајне Вечере Господње, служена је Света Литургија у Храму Светог Георгија у Штрпцима. У вечерњим часовима у Саборном Храму Светог Георгија у Враћеновићима служено је бденије са читањем Еванђеља о страдању Христовом.

Васкрсење Христово свечано је дочекано у парохији Бањанско-рудинској

На Велики Петак у Саборним Храмовима на Велимљу, а затим и Враћеновићима, служена је вечерња служба са изношењем плаштанице, коју је вјерни народ имао прилику да цјелива.

Васкрсење Христово свечано је дочекано у парохији Бањанско-рудинској

У Храму Богојављења у Црквицама на Велику Суботу служена је Света Литургија Светог Василија Великог.

Васкрсење Христово свечано је дочекано у парохији Бањанско-рудинској

Поноћна Васкршња Литургија служена је у Саборном Храму Рудинског краја на Враћеновићима, а у 6 и 9 часова служене су изобразитељне службе са причешћем вјерног народа у Храмовима Светог Атиногена на Вучјем долу и Саборном Храму Светог арх. Михаила на Велимљу.

Васкрсење Христово свечано је дочекано у парохији Бањанско-рудинској

На Васкрсни Понедјељак 17. априла 2017.г. служена је Света Литургија у обновљеном Храму Светог Игњатија у Почековићима и другу годину за редом одржан је Црквено- народни Сабор вјерног народа.