Претпразничне радости у школи вјеронауке у Страшевини

У сусрет великом хришћанском празнику Васкрсу, парохија страшевинска организовала је и ове године за полазнике школе вјеронауке шарање и осликавање васкршњих јаја.

Претпразничне радости у школи вјеронауке у Страшевини

Неизмјерна радост испунила је салу Парохијског дома у Страшевини када су се, поводом долазећег празника Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, окупили бројни малишани који похађају часове вјеронауке при страшевинском Саборном храму Зачећа Светог Јована Крститеља.

Претпразничне радости у школи вјеронауке у Страшевини

Дјеца су, и овом приликом, исказала маштовитост и спретност у осликавању јаја, а за шарање су користили водене и воштане боје, фломастере, наљепнице, лак за нокте, колаж папир, цвијеће...У атмосфери раздраганог дјечјег смијеха и радости поводом наступајућег Празника, јаја су украшавана дјечјим цртежима и шарама, а они спретнији исписивали су васкршње честитке: Христос Васкрсе!

Претпразничне радости у школи вјеронауке у Страшевини

Помоћ при украшавању пружала им јепопадија Лавиника Јововић, која ову школу вјеронауке води већ осам година, а у којој, уз часове вјеронауке, постоји хор и КУД „Растко“.

Претпразничне радости у школи вјеронауке у Страшевини

Љепота и радост је испунила сваки кутак парохијског дома током шарања и бојења васкршњих јаја, а ове претпразничне маштарије малишанима ће, свакако, остати међу најдражим успоменама.

Претпразничне радости у школи вјеронауке у Страшевини

Освештана васкршња јаја ће бити дијељена вјерном народупо одслуженој Васкршњој Литургији у цркви Зачећа Светог Јована Крститеља у Страшевини.

Претпразничне радости у школи вјеронауке у Страшевини

Празнична радост наставиће се, потом, у парохијском дому у Страшевини,гдје ће полазници школе вјеронауке и фолклора „Растко“, и ове године, одржати васкршњи концерт.