Епископ Јоаникије на Васкрс служио Литургију у Саборном храму у Пријепољу

Највећи хришћански празник Васкрсење Господа Исуса Христа свечано и молитвено је прослављен у свим храмовима Епархије будимљанско-никшићке. Посебно свечано је било у катедралном манастиру Епархије – Ђурђевим Ступовима, гдје је у поноћ извршен трократни опход око храма, а у наставку је служено Васкршње јутрење, којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уз саслужење свештенства беранског архијерејског намјесништва и братије Манастира.

Епископ Јоаникије на Васкрс служио Литургију у Саборном храму у Пријепољу

Прослави Васкрсења Христовог присуствовао је велики број вјерника из Берана и околних мјеста.

Након Васкршњег јутрења Епископ Јоаникије је отпутовао у Епархију милешевску, гдје ће, као администратор милешевски, у јутарњим часовима служити Васкршњу Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Пријепољу.

Епископ Јоаникије на Васкрс служио Литургију у Саборном храму у Пријепољу

По одслуженом Васкршњем јутрењу услиједила је света Литургија коју суслужили берански свешениции монаси манастира Ђурђеви Ступови, уз молитвено учешће вјерника који су се током Великог Часног поста припремали за Свето Причешће.

Епископ Јоаникије на Васкрс служио Литургију у Саборном храму у Пријепољу

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије служио је нанајвећи хришћански празник Васкрсење Господа Исуса Христа, 16. априла 2017, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Пријепољу.

Епископ Јоаникије на Васкрс служио Литургију у Саборном храму у Пријепољу

Саслуживало је свештенство и монаштво Епархија милешевске и будимљанско-никшићке.

Током Литургије прочитана је Васкршња ПосланицаЊегове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.

Епископ Јоаникије на Васкрс служио Литургију у Саборном храму у Пријепољу

За православне вјернике данас се завршава седмонедјељни Васкршњи пост, па је велики број вјерника, који су се постом, молитвом и исповијешћу припремали, примио Свето Причешће.

Епископ Јоаникије на Васкрс служио Литургију у Саборном храму у Пријепољу

На крају богослужења благосиљана су и освештана васкршња јаја и подијељена вјерницима.