8. Април 2017.

Други број Љетописа Бањана и Рудина, који издаје Удружење Бањана и Рудињана „Владика Сава Косановић“, представљен је, на празник Благовијести, у петак 7. априла 2017, у манастиру Косијерево.

У манастиру Косијереву представљен нови број Љетописа Бањана и Рудина

Овај часопис сабира историјско, етнолошко, културно насљеђе поменутог простора, а централна рубрика новообјављеног броја посвећена је личности и дјелу Владике Саве Косановића, поријеклом из Бањана, а био је Митрополит дабро-босански 80.-их година 19. вијека у Сарајеву. О Љетопису суговорили: Веселин Матовић, Чедомир Баћовић, главни уредник Милутин Мићовић.

У манастиру Косијереву представљен нови број Љетописа Бањана и Рудина

Промоцији је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, који је поздравио сабрање, уприличено у древној косијеревској светињи.