Литургија пређеосвећених часних дарова у манастиру Острог

У шести понедјељак Васкршњег поста, када наша Света Црква молитвено прославља Преподобног Јакова Исповједника, у цркви Свете Тројице у Доњем Острогу Свету Литургију пређеосвећених дарова одслужио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Пређеосвећена Литургија у манастиру Острог

Саслуживали су му сабраћа острошке обитељи јеромонаси Сергије и Јеротеј и јерођакони Роман и Зосима.

Пређеосвећена Литургија у манастиру Острог

Светој Литургији присуствовали су Његово Високопреосвештенство Архиепсикоп цетињски Митрополит црногорско-приморски и игуман острошки Г. Амфилохије и преосвештена господа епископи Пакрачко-славонски Јован и захумско-херцеговачки и приморски Григорије.

Пређеосвећена Литургија у манастиру Острог

Евхаристијском сабрању присуствовалo је бројно монаштво и вјерни народ, а они који посте Васкршњи пост, а који су се исповјешћу и молитвом припремали, примили су Свето Причешће.

Пређеосвећена Литургија у манастиру Острог

Заједничарење острошког монаштва и вјерног народа са архијерејима настављено је у манастирској гостопримници.