Епископ Јоаникије освештаопородични дом Потпара у Пљевљима

Након што је, у суботу 22. априла 2017, одслужио Свету Архијерејску Литургију у манастиру Дубочица, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије обавио је, у Пљевљима, освећење породичног дома Милорада Потпаре, члана Одбора за обнову манастира Довоља.

Епископ Јоаникије освештаопородични дом Потпара у Пљевљима

Преосвећени Епископ је благословио домаћина и његову породицу, пожеливши да у срећи и радости живе у новој кући и да она буде мјесто сусретања свих оних који с љубављу и добрим намјерама буду долазили овој породици.

Епископ Јоаникије освештаопородични дом Потпара у Пљевљима

„Ми смо данас призвали Божји благослов на ваш рад, на ваш труд, на вас и на ваше потомство, на све који ће овдје живјети и долазити, да би вас Бог својом благодаћу, својим милосрђем руководио у све дане вашег живота, вас и вашу породицу. Да вам дарује снаге да чините добра дјела, да љубите Бога и своју свету Цркву, да љубите ближње своје, браћу, рођаке, пријатеље и све са којима се сусрећете“.

Епископ Јоаникије освештаопородични дом Потпара у Пљевљима

„Ово су свијетли дани Васкрсења Христовог, радује се Небо и земља. Нека се и ваш дом обрадује овом празнику. Данас смо са овом молитвом узнијели и благодарност Богу Који вам је дао снаге да овај дом подигнете. Када год човјек благодари Богу на свему што му Он даје онда и Бог додаје снаге, расположења и замаха“, казао је Владика Јоаникије.

Епископ Јоаникије освештаопородични дом Потпара у Пљевљима

У послијеподневним сатима Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије посјетио је манастир Свете Тројице у Пљевљима гдје је одржан састанак свештенства пљеваљског намјесништва.