Епископ Јоаникије 17. априла освештаће Народну кухињу „Дивна Вековић“ у Манастиру Ђурђевим ступовима

На Васкршњи Понедељак, 17.априла, у 12. часова, Његово Преосвештенство Епископ Будимљанско-Никшићки Господин Јоаникије ће освештати и отворити Народну Кухињу "Дивна Вековић“. Ова кухиња смјештена је у Манастиру Ђурђевим Ступовима у Беранама.

Након Подгорице и Цетиња ово је трећа Народна кухиња о којој ће радити под окриљем Добротворне Фондације Митрополије Црногорско-приморске ,,Човјекољубље“. Ова Фондација ће са Епархијом Будимљанско-Никшићком бринути о раду ове кухиње која ће у почетку дијелити сваког дана 100 оброка социјално потребитима. Корисници ће највећим дијелом бити расељена лица са Косова и Метохије, која живе у избјегличком кампу. Остали корисници ће бити социјално угрожене породице и појединци, који ће бити укључени на предлог свештенства из Берана.

Они који су вољни помоћи рад ове Народне кухиње могу уплатити средства на жиро-рачун: 525-266-22 НВУ Човјекољубље или директно на жиро-рачун 535-15064-89 Народна Кухиња "Дивна Вековић“. Управник ове Народне Кухиње је свештеник Жељан Савић, парох трепачко-шекуларски.