Амбасадор Украјине у Црној Гори посјетила административно сједиште наше Епархије

У сриједу 13. априла у званичној посјети административном сједишту Епархије будимљанско-никшићке у Никшићу, била је г-ђа Оксана Сљусаренко, амбасадор Украјине у Црној Гори.

Њену Екселенцију са групом умјетника из Украјине, који су ових дана у посјети Црној Гори, примио је и пожелио им добродошлицу у Саборној цркви Светог Василија Острошког протосинђел Никифор Миловић, секретар Управног одбора Епархије будимљанско-никшићке. Са историјатом никшићког Саборног храма уважене госте упознао је ђакон Остоја Кнежевић, а потом је уприличен пријем у просторијама новообновљеног Владичанског двора. Поздраве и благослов Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија пренио је протосинђел Никифор.

„Епископ Јоаникије данас, на жалост, није могао да буде овдје са нама и да Вас угости. Дозволите ми да Вас са неколико ријечи упознам са нашом Епархијом која територијално обухвата десет општина Црне Горе. Епархију будимљанску је основао Свети Сава, Први Српски Архиепископ 1219. године и од тада Владике столују у манастиру Ђурђеви Ступови у Беранама. У Никшићу се од недавно налази административно сједиште наше Епархије. Иначе, у будимљанско-никшићкој Епархији постоји велики број цркава и веома познатих и лијепих манастира. Посљедњих година се нарочито много гради и обнавља и организује много духовних свечаности на којима је г-ђа Оксана Сљусаренко радо виђен гост“, казао је протосинђел Никифор.

Госте из Украјине, познате личности из разних области умјетности и јавног живота, са којима је био и г. Игор Васиљевич, директор грађевинско-инвестиционе компаније из Кијева, представила је г-ђа Валентина Ивановна Балабанова, Савјетник потпредсједника Владе Украјине.